Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego “Młodzi Światu” z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych w przedsionku kościoła oraz złożenia ofiary, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów wyjazdu misyjnego do Afryki wolontariusza głoszącego świadectwo.

We wtorek Święto Świętych Cyryla i Metodego, głównych patronów Europy.

W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę (17.30-18.00), niedzielę (10.00-11.00) i poniedziałek (17.30-18.00).

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Młodzież klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

W sobotę o godz. 18.00 zapraszam na Mszę świętą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Poświęcimy wtedy gromnice.

W związku z tzw. tłustym czwartkiem Bracia Kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”.  Wysłany „pączek” w postaci ofiary sprawi, że dzieci zjedzą ciepły posiłek i będą pić czystą wodę z nowych studni. Akcja ma także wesprzeć budowę szkół, kaplic, boisk i placów zabaw oraz pomoc lekarską. Szczegóły akcji na plakacie.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Jest do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego i Stasia dla dzieci. Można zabrać do domu bezpłatny egzemplarz czasopisma Dobre Nowiny.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom życzę dobrego tygodnia, obfitującego w  Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.