Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00.

W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na ograniczeniu się do spożycia trzech posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta oraz na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Od Środy Popielcowej trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15  Gorzkie Żale. Kazania na Gorzkich Żalach będzie głosił O. Mariusz Marciniec Michaelita. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Młodzież klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” z Krakowa serdecznie dziękuje za przyjęcie w zeszłą niedzielę wolontariusza i umożliwienie przeprowadzenia animacji misyjnej w parafii. Dochód ze sklepiku misyjnego wyniósł 2787 zł, a ofiara do puszek wyniosła 2245 zł i 10 euro. Natomiast na składkę w intencji ofiar trzęsienia ziemi zebrano 1910 zł i 20 euro. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom życzę owocnego przeżywania Wielkiego Postu.