Dziś rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00.

W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na ograniczeniu się do spożycia trzech posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta (dotyczy osób między 18 a 60 rokiem życia); oraz na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (dotyczy tych, którzy ukończyli 14 rok życia).

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski Środa Popielcowa będzie dniem solidarności z Ukrainą. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju, a także do złożenia ofiar na pomoc uchodźcom wojennym. Po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę o pokój i śpiewamy Suplikacje. Dzisiaj i w Środę Popielcową przy wejściu do kościoła można złożyć do puszki ofiarę na ten cel.

Czwartek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15 Gorzkie Żale. Kazania pasyjne na Gorzkich Żalach będzie głosił Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie ks. dr Michał Kania.

Z racji I piątku miesiąca od godz. 16.30 możliwość spowiedzi. Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. O 17.30 Droga Krzyżowa. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o 20.30 na Apel Jasnogórski połączony z modlitwą o pokój na Ukrainie.

Z prasy katolickiej jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Dobre Nowiny” oraz Miłujcie się!”

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach. Wspólnie z lektorami i ministrantami dziękujemy za złożone ofiary  w zeszłą niedzielę.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę zdrowia,  błogosławionej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.