Boże Narodzenie

W niedzielę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, jest przekazywana do Stolicy Apostolskiej na cele dobroczynne.

W poniedziałek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną również według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona zostanie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W liturgii tygodnia wspominamy:

• Wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.
  • Środa – świętych Młodzianków, męczenników.
  • Piątek – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Od wtorku do piątku Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00.

W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 18.00.

W niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 56. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przekazana na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które rozpoczniemy 27 grudnia (wtorek). Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Bardzo proszę o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Program wizyty jest zamieszczony w gablocie.

Kolędnicy Misyjni z naszej Parafii będą odwiedzać Rodziny w dniach 26 i 27 grudnia. Ofiary z kolędy zostaną przekazane na cele misyjne.

Składam serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Słowa szczególnego podziękowania dla Siostry Damiany, Pani Iwony i Pani Elżbiety oraz Pana Eugeniusza za wykonanie szopki i dekoracji świątecznej. Bóg zapłać!

Dziękuję za dar żywych choinek do naszego kościoła firmie „SOSNA”.

Dziękuję również za ofiary składane za opłatki na stół wigilijny i świece Caritas, przeznaczane głównie na działalność charytatywną i pomoce liturgiczne.

Naszym Parafianom i  Gościom życzę dobrej niedzieli, nieustannej opieki Świętej Rodziny, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatnie dni Roku Pańskiego 2022 oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2023 Rok.