Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021

Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia!” Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia święta oraz modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia lub uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego.
Z prasy katolickiej jest do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Dobre Nowiny” i „Puls Wieliczki” (w którym jest artykuł o naszych Siostrach Urszulankach z okazji 100. rocznicy przybycia do Sierczy).

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach. Dziękuję za ofiary złożone na Boży Grób w Jerozolimie i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Caritas.

Dziękuję za zrozumienie i za przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych a zarazem przypominam o limicie wiernych w świątyni, o zachowaniu dystansu, noszeniu odpowiednich maseczek zasłaniających usta i nos, dezynfekcji rąk i innych zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Jest prośba od muzyków Orkiestry Koźmice, którzy reprezentują nasz region, aby głosować w Budżecie Obywatelskim  Gminy Wieliczka na zadanie lokalne (nr 16) zgłoszone przez Orkiestrę Koźmice i przyznać 3 pkt. Głosowanie jest tylko do piątku 16.04 i głosować mogą całe rodziny czyli każdy kto ma Pesel.  Dzieci mogą wyręczać rodziców i dziadków i głosować za ich zgodą przez Internet na adres:  EURZAD.WIELICZKA.EU/WBO   – są ulotki Orkiestry. Można również zagłosować przez rozdawaną ankietę drukowaną, a po wypełnieniu zostawić ją do czwartku włącznie w kościele, u p. Sołtys oraz w sklepach na Bazie, Sosna oraz Lewiatan.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę radosnego przeżywania czasu paschalnego oraz wiele łask Bożych od Jezusa Miłosiernego.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Jana Pławeckiego. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”.