Niedziela Palmowa

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Święcenie palm podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się konkurs palm.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 14.15.

Spowiedź przed Wielkanocą będzie w Wielki Poniedziałek: 15.30 – 17.30.

Zachęcam do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego.

Wielki Czwartek – obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Droga Krzyżowa o godz. 17.15. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Zakończenie adoracji o godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych, zachęcam także, by zachować post w Wielką Sobotę do Wieczornej Mszy św. rezurekcyjnej.

Wielka Sobota — Adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów w naszym kościele: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. O godzinie 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej z Procesją Rezurekcyjną. Przynosimy na Mszę św. świece.

Dziękuje za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego. Można nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich, W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia.  Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia.

 

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

22.00 – Zakończenie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy

 WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

(Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)

9.00 – Wznowienie adoracji

11.00 – Adoracja dzieci (prowadzi schola)

11.30 – Adoracja młodzieży

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (prowadzą Siostry)

17.15 – Droga Krzyżowa

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

22.00 – Adoracja (prowadzi chór parafialny)

23.00 – Zakończenie adoracji

 WIELKA SOBOTA

(zalecany jest drugi dzień postu)

9.00 – Wznowienie adoracji

12.30 – Adoracja dzieci (prowadzi schola)

18.30 – Zakończenie adoracji

19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej  zakończona Procesją Rezurekcyjną

ŚWIĘCENIE POKARMÓW

9.00, 10.00, 11.00, 12.00.