Niedziela Palmowa – 28.03.2021

W związku z kolejnymi ograniczeniami wprowadzanymi przez władze państwowe, w naszej świątyni jednocześnie może przebywać 12 osób. Tych, którzy przybędą na nabożeństwo po przekroczeniu limitu  osób zachęcam do uczestnictwa w modlitwie na placu kościelnym. Przypominam o zasadach sanitarnych dotyczących zasłaniania maseczką ust i nosa, dezynfekcji przed wejściem do świątyni oraz zachowania bezpiecznej odległości.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Święcenie palm podczas każdej Mszy św.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym  o godz. 14.00.

W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. W poniedziałek od 17.30 będzie dodatkowo służył spowiedzią ksiądz z innej parafii.

Jest możliwość odwiedzin z posługą sakramentalną: chorych, starszych i nie wychodzących z domu.  Proszę uzgadniać ze mną (do środy) dogodny termin. U chorych odwiedzanych z racji pierwszego piątku miesiąca będę według wcześniejszych ustaleń.

Zachęcamy do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego.

Wielki Czwartek  – obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.  Msze św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.30 i 18.00.  Potem przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00. Do południa – według możliwości – czuwania dla Róż Różańcowych. Ze względu na zaistniałą sytuację Liturgię Wielkiego Piątku rozdzielimy w taki sposób, aby większa ilość wiernych mogła w nich uczestniczyć: 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, 16.00 – Droga Krzyżowa, 17.00 – Liturgia Wielkiego Piątku, 18.00 – Gorzkie Żale.  Zakończenie adoracji o godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych, zachęcamy także, by zachować post w Wielką Sobotę do Wieczornej Mszy św. rezurekcyjnej.

Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się o godz. 9.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywało się w sposób ciągły od godz. 9.00 do 12.00. O godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

W dniach 10-11 (sobota-niedziela) kwietnia odbędzie kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Bliższe informacje i zapisy dla zainteresowanych na stronie internetowej.

Za składane ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Niech Bóg zachowa Was i Wasze Rodziny  w zdrowiu i obdarza potrzebnymi łaskami.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

16.30 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

22.00 – Zakończenie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

 9.00 – Czuwanie I Róży Różańcowej

10.00 – Czuwanie II Róży Różańcowej

11.00 – Czuwanie III Róży Różańcowej

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 – Droga Krzyżowa

17.00 – Liturgia Męki Pańskiej

18.00 – Gorzkie Żale

23.00 – Zakończenie adoracji

WIELKA SOBOTA

9.00 – Wznowienie adoracji

17.30 – Zakończenie adoracji

18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej  zakończona Procesją Rezurekcyjną

ŚWIĘCENIE POKARMÓW

9.00 – 12.00.