Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła, Gościom, Przyjaciołom i Dobroczyńcom, razem z Siostrami Urszulankami, życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech Jezus Zmartwychwstały obdarza Was zdrowiem, pokojem i nadzieją. Bardzo dziękujemy za dar modlitwy w naszej intencji, wszelkie wyrazy sympatii, słowa życzliwości i wsparcia oraz za przekazane życzenia. Z naszej strony zapewniamy o codziennej modlitwie za Parafian, Sympatyków naszej świątyni, Przyjaciół i Dobroczyńców Parafii i Klasztoru.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom rekolekcji parafialnych, nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję  Siostrom Urszulankom za nieustanne czuwanie w Ciemnicy i Grobie Pańskim oraz wspólnotom prowadzącym adoracje: Różom Różańcowym, Scholi Dorosłych i Scholce „Sierczańskie nutki”.

Dziękuję: siostrze Damianie i pani Iwonie za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego, pani Elżbiecie za troskę o czystość kościoła, panu Organiście za oprawę muzyczną, panom szafarzom Jackowi i Eugeniuszowi za pomoc w rozdzielaniu Komunii św., lektorom i ministrantom za zaangażowanie w liturgię, panu Rafałowi za prowadzenie strony internetowej.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Składka zostanie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego.

W terminie 11.05-15.05.2022r. organizujemy pielgrzymkę na Pomorze. W programie: Malbork, Gdańsk, Gdynia, Przylądek Rozewie, Hel, Westerplatte, Sopot i Toruń. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Zapraszamy rodziny z naszej  parafii, które przyjęły uchodźców do korzystania z „Barki”. Osoby które nie mają możliwości przyjęcia uchodźców do swego domu, a chcą wesprzeć to dzieło w naszej parafii, mogą złożyć ofiarę do puszek, a rzeczy materialne przekazać do Barki albo do Klasztoru Sióstr Urszulanek na furtę.

Dziękuję Siostrom Urszulankom i Zespołowi Charytatywnemu za wielkopostną pomoc potrzebującym.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej, w ostatnim czasie szczególnie za ofiary na Gorzkich Żalach, na Grób Pański w Jerozolimie oraz z racji poświęcenia pokarmów.

Po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę o pokój i śpiewamy Suplikacje.