Nowy Rok

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 56. Światowy Dzień Pokoju. Zebrana składka zostanie przekazana na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

Trwa czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Bardzo proszę o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Program wizyty jest zamieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

W poniedziałek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Składka zostanie przekazana na misje. Wtedy przypada również I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną tydzień później, w piątek 13 stycznia.

W I sobotę miesiąca o 17.30 odbędzie się nabożeństwo różańcowe. Pomodlimy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie przypominamy, że bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary na cele charytatywne składane do skarbonki św. Antoniego.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, aby naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom w Nowym Roku błogosławił.