Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

W liturgii tygodnia wspominamy:

  • Poniedziałek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.
  • Wtorek – świętych Młodzianków, męczenników.
  • Piątek – św. Sylwestra, papieża.

W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Ksiądz Arcybiskup udzielił w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku.

W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 55. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przekazana na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Będzie możliwość odwiedzin rodzin, które o to poproszą, zgłaszając się do zakrystii po Mszach św. lub telefonicznie.

Od jutra do czwartku Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00.

Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie przypominamy, że bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary na cele charytatywne składane do skarbonki św. Antoniego.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub też dokonując przelewów na konto parafii. Dziękuję za ofiary składane na tace na „Pasterce” na Fundusz Obrony Życia SOS, czyli Domy Samotnej Matki i Okno życia, w Boże Narodzenie na „Świętopietrze” czyli pomoc Stolicy Apostolskiej, a dziś na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dziękuje za ofiary składane za opłatki na stół wigilijny i świece Caritas, przeznaczane na działalność charytatywną, Scholkę i pomoce liturgiczne.

Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę dobrej niedzieli, nieustannej opieki Świętej Rodziny, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatnie dni Roku Pańskiego 2021 oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2022 Rok.