Święto Świętej Rodziny – 27.12.2020

W liturgii tygodnia wspominamy:

  • Poniedziałek –  świętych Młodzianków, męczenników.
  • Czwartek – św. Sylwestra, papieża.
  • Sobota – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00.

W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 54. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. o godz. 8.00. Zebrana składka zostanie przekazana na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Tradycyjne pierwszopiątkowe odwiedziny chorych będą w sobotę (02.01.) od godz. 8.30.

W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Będzie możliwość odwiedzin rodzin, które o to poproszą, zgłaszając się do zakrystii po Mszach św. lub telefonicznie.

Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie przypominamy, że bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary na cele charytatywne składane do skarbonki św. Antoniego.

 Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub też dokonując przelewów na konto parafii. Dziękuję za ofiary składane na tace na „Pasterce” na Fundusz Obrony Życia SOS, czyli Domy Samotnej Matki i Okno życia, w Boże Narodzenie na „Świętopietrze” czyli pomoc Stolicy Apostolskiej, a w św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dziękuje za ofiary składane za opłatki na stół wigilijny i świece Caritas, przeznaczane głównie na działalność charytatywną, Scholkę i pomoce liturgiczne.

 Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, aby naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom, na ostanie dni Starego Roku błogosławił.