Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiaj na Mszach św. modli się z nami  Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej. Serdecznie witam w naszej parafii Ojca Duchownego Ks. Dawida Leśniaka, Diakona Krzysztofa Kawika i kleryka Piotra Talika. Do puszek można złożyć ofiarę na seminarium duchowne.

Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W czwartek (16. czerwca) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam na tradycyjną procesję Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.00. Trasa procesji będzie jak w zeszłym roku, czyli przed kościołem i klasztorem. Proszę o asystę dzieci do sypania kwiatów, pań i panów noszących feretrony i baldachim.

Bardzo proszę o tradycyjne przygotowanie ołtarzy:

• Siostry Urszulanki (przed wejściem do klasztoru)
  • Rada Sołecka (przed wejściem do przedszkola)
  • Żywy Różaniec (parking przed klasztorem)
  • Schola Dorosłych (przed „Barką”)

Tradycyjny koncert uwielbienia w Boże Ciało odbędzie się o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce. W tym roku intencją koncertu będzie modlitwa o pokój, dlatego myślą przewodnią koncertu będzie hasło: „Pokój nam daj”.

Bierzmowanie młodzieży z klas VIII będzie się 15. czerwca (środa) o godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek zapraszam młodzież na godz. 18.00 na modlitwę i próby przed uroczystością. We wtorek od godz. 17.00 możliwość spowiedzi dla bierzmowanych oraz ich rodzin i świadków.

Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w naszej świątyni; w poniedziałek, piątek i sobotę o 17.30, we wtorek i środę po Mszy św. o godz. 7.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień.