Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w tym tygodniu w dni powszednie o 17.30, a w dzisiejszą niedzielę o 14.30.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam na tradycyjną procesję Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.00. Proszę o asystę dzieci do sypania kwiatów, pań i panów noszących feretrony i baldachim.

Bardzo proszę o tradycyjne przygotowanie ołtarzy:

• Siostry Urszulanki (przed wejściem do klasztoru)
  • Rada Sołecka (przed wejściem do przedszkola)
  • Żywy Różaniec (parking przed klasztorem)
  • Schola Dorosłych (balkon na tyłach klasztoru)

W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną: w piątek i sobotę o 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Tradycyjny koncert uwielbienia w Boże Ciało odbędzie się o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce. Zaprasza Burmistrz.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. dziękuję za podarowanie kapy liturgicznej w kolorze czerwonym z haftem oraz kompletu bielizny kielichowej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień