Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych.

W czwartek (3. czerwca) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam na tradycyjną procesję Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.00. Trasa procesji będzie jak w zeszłym roku, czyli przed kościołem i klasztorem. Proszę o asystę dzieci do sypania kwiatów, pań i panów noszących feretrony i baldachim.

Bardzo proszę o tradycyjne przygotowanie ołtarzy:

• Siostry Urszulanki (przed wejściem do klasztoru)
  • Rada Sołecka (przed wejściem do przedszkola)
  • Żywy Różaniec (parking przed klasztorem)
  • Schola Dorosłych (przed „Barką”)

W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną: w piątek i sobotę o 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca (05.06.) o 20.30 na Apel Jasnogórski. Bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w dniach 5-6. czerwca w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Sygneczowie. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 15.00, a w niedziele Mszą św. o godz. 12.15. Zapisy na stronie internetowej naszej parafii.

Dziękuję za zachowywanie podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.
Rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św.
dziękuję za podarowanie nowego kielicha do naszego kościoła.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień.