Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Powoli kończy się okres wielkanocny i możliwość wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Nabożeństwa majowe odbywają się w dzień powszedni o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. Przez cały tydzień podczas nabożeństw majowych Nowenna do Ducha Świętego.

Kalendarz liturgiczny:

– W poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy.

– W środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu modlimy się za naszego Metropolitę Abpa Marka Jędraszewskiego w rocznicę święceń kapłańskich.

– W piątek  – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W sobotę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czuwania modlitewnego wraz ze śpiewem naszego Chóru Parafialnego od godz. 21.00.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Jezus odszedł do nieba, by przygotować nam miejsce w Domu Ojca. Niech każda chwila naszego życia będzie przygotowaniem do spotkania kiedyś z Chrystusem w niebie.

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Parafianom i  Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.