Zesłanie Ducha Świętego

Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

W poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

• Środa – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera i Dzień Matki.
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • Sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30.

Przedszkole im. Św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek serdecznie zaprasza 27. maja (czwartek) o godz. 15.00 na Nabożeństwo Majowe przy kapliczce Matki Bożej w parku Sióstr Urszulanek.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszym kościele jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed nabożeństwem.

W sobotę (29.05.) w naszym kościele o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci z klas III.

Bierzmowanie młodzieży z klasy VIII będzie się 21. czerwca o godz. 18.00.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w dniach 5-6. czerwca w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Sygneczowie. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 15.00, a w niedziele Mszą św. o godz. 12.15. Zapisy na stronie internetowej naszej parafii.

Dziękuję za zachowywanie podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.