Zesłanie Ducha Świętego

Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

W poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Jutro będziemy również gościć w naszym kościele relikwie bł. Carlo Acutisa, który w 2006 roku odszedł do Domu Ojca w wieku 15 lat. Za jego wstawiennictwem podczas majówki będziemy się modlić za dzieci i młodzież naszej parafii.

Kalendarz liturgiczny:

  • Środa – święto Nawiedzenia NMP.
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Sobota – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

Nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: we wtorki i czwartki rano po Mszach św., w poniedziałki, środy, piątki i soboty o 17.30, a w niedziele o 14.30.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszym kościele jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed nabożeństwem.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 14.00 do 16.30 spowiedź dzieci komunijnych wraz z rodzicami i krewnymi. Od godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi. Tradycyjne odwiedziny chorych o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

W sobotę (03.06) w naszym kościele o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci z klas III. W niedzielę dzieci przyjdą o godz. 11.00, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Proszę zabrać ze sobą gromnice/świece.

W niedzielę (04.06) o godz. 12.30 rocznica I Komunii Świętej dla dzieci z klas IV.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb ” tradycyjnie zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 1830 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

Uczestnicy pielgrzymki „Z Maryją i dla Maryi” zachęcają do włączenia się w modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę – 4.06. Rozpoczęcie przy Sanktuarium Maryjnym w Gaju o godz. 11.00, a potem modlitwa na dróżkach różańcowych i agapa na zakończenie. Bliższych informacji na temat pielgrzymki udziela p. Jacek Wróbel. 

8 czerwca (czwartek) Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna po pierwszej Mszy św. Bardzo proszę o tradycyjne przygotowanie ołtarzy:

  • Rada Sołecka (przed wejściem do przedszkola)
  • Schola Dorosłych (balkon na tyłach klasztoru)
  • Żywy Różaniec (parking przed klasztorem)
  • Siostry Urszulanki (przed wejściem do klasztoru)

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Sygneczowie. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 15.00, a w niedziele Mszą św. o godz. 12.15. Zapisy na stronie internetowej naszej parafii.

W zeszłą niedzielę zgubiono na terenie naszego kościoła zegarek. Jeśli ktoś w tej sprawie może pomóc, to proszę o informację.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.