1. Niedziela Adwentu

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a zarazem przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest Msza św. roratnia. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Dzieci wraz z opiekunami zapraszam na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

W liturgii w tym tygodniu: w środę – święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

Dzisiaj na Mszach św. święcimy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole.

Jak co roku, włączamy się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Nabywając świece mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Część ofiar przeznaczona jest także dla naszej Scholki.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.00.

Zgodnie z wolą Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 będziemy modlić się na różańcu w intencji naszej Ojczyzny.

Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie przypominamy, że bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary na cele charytatywne składane do skarbonki św. Antoniego.

7 grudnia w środę o godz. 17.00 w naszym kościele będzie możliwość spotkania ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców proszę kontakt z Siostrą Rafaelą. Proszę także o obecność Scholkę, ministrantów i lektorów.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać ogłoszony przez Episkopat Polski XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafii.

Naszym Parafianom, Gościom i wszystkim Solenizantom życzę błogosławionego tygodnia i całego czasu Adwentu.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Małajowicz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…