• Poniedziałek – Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  • Piątek – Święto św. Marii Magdaleny
  • Sobota – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Tradycyjne błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów w sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek po Mszach świętych. Będzie można złożyć ofiarę na misyjne środki transportu biorąc udział w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr organizowany przez MIVA Polska – organizacji na rzecz zakupu misyjnych środków transportu. Szczegóły na plakacie.

Za tydzień po raz drugi będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który ustanowił Papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych dziadkach i osobach starszych, w których, jak zauważa Papież, Duch Święty wzbudza myśli i słowa mądrości.

Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” z Krakowa w następną niedzielę będzie zbierać ofiary w celu pomocy dzieciom: Kamilowi, który ma zapalenie naczyń wewnętrznych i Karolince, która choruje na zespół retta. Darczyńcom będą rozdawane krzyżówki, kolorowanki i notesiki.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę błogosławionej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.