• Poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • Wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • Środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • Czwartek – wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy.
  • Piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
  • Sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W niedzielę 15 sierpnia  wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie bukietów z ziół i kwiatów.

Planujemy zorganizować pielgrzymkę na Podlasie w prawdopodobnym terminie: 15.09 – 19.09.2021r. W programie m.in.: Gietrzwałd, Olsztyn, Święta Lipka, Wilczy Szaniec, Augustów, Dolina Rospudy, Sokółka, Święta Woda i Białystok. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękuję za zachowywanie podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę błogosławionej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Udającym się na wakacje życzę pogodnego i pełnego pokoju ducha odpoczynku.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb + Anny Baran. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.