21. Niedziela Zwykła – 23.08.2020

Dziś w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą Częstochowską – patronkę naszego kościoła i parafii. Kazania na Mszach świętych głosi o. dr Krzysztof Wendlik OSPPE – przeor klasztoru oo. Paulinów w Warszawie. Na Mszy św. o godz. 9.00 dziękujemy Panu Bogu za posługę w naszej parafii Sióstr: Agnes, Christofory i Małgorzaty.

We środę 26 sierpnia tradycyjna suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. kanonik Piotr Modelski – do czerwca tego roku proboszcz Parafii Ducha Świętego w Podstolicach i dziekan naszego dekanatu Wieliczka-Zachód, a obecnie proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmku. Serdecznie zapraszam Parafian i Gości do udziału w tej uroczystości.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła.

Wtorek – wspomnienie św. Ludwika, króla.

Środa – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Czwartek – wspomnienie św. Moniki.

Piątek –  wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Sobota – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu ze względu na przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii św. nie będzie wieczornych adoracji. Kancelaria w wyznaczonych godzinach będzie nieczynna (proszę o kontakt w innym czasie).

W minioną niedzielę podczas kwesty dla poszkodowanych w Bejrucie zebraliśmy 1720 zł.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.