22. Niedziela zwykła – 30.08.2020

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

Czwartek  – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Matki Teresy z Kalkuty.

Zakończył się okres wakacji i przed nami nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszam (wtorek 1. września) na Mszę świętą na godz. 18.00; dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, dziadków, opiekunów i wszystkich, którzy chcą się pomodlić  wspólnie o szczęśliwy nowy rok szkolny.

• W I piątek miesiąca o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30.
  • Pomoc Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o 21.00 na Apel Jasnogórski. Jednocześnie przypominamy, że bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych suchych i konserwowych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących pozostawiane  w puszcze św. Antoniego.
  • Z wielką radością witamy Siostry Urszulanki rozpoczynające posługę w naszej wspólnocie parafialnej i w przedszkolu: Teodozję Kościółek, s. Noemi Olszowa i s. Annę Proć. Życzymy Siostrom błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej w posłudze w naszej wspólnocie.
  • Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” można zabrać przy wyjściu z kościoła.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach. Szczególne podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza: ornat i albę.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.