Kończy się okres wakacji. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona we środę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, dziadków i opiekunów.

W I piątek miesiąca o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30.

W sobotę o godz. 17.30 Różaniec odmawiany przed Najświętszym Sakramentem w ramach Nowenny przed uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb ” zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących pozostawiane w puszcze św. Antoniego.

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w środę bł. Bronisławy; w piątek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Z wielką radością witamy Siostry Urszulanki rozpoczynające posługę w naszej wspólnocie parafialnej: s. Ewę, s. Donatę, s. Paulinę i s. Monikę. Życzymy Siostrom błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej w posłudze w naszej wspólnocie.

Można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę w terminie: 15.09 – 19.09. 2021r. W programie m.in.: Gietrzwałd, Święta Lipka, Sokółka, Święta Woda, Olsztyn, Białystok, Wilczy Szaniec, Augustów i Dolina Rospudy. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” poświęcony Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

Dziękuję za zachowywanie podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.