Dziś w Warszawie odbywa się beatyfikacja Ks. Kardynała Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, którego charyzmatem jest służba ludziom niewidomym.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”.

W liturgii Kościoła:

• Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
  • Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • Czwartek – wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.
  • Sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. O 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Wyjazd pielgrzymki na Warmię, Mazury i Podlasie w środę o godz. 6.00. Można się jeszcze dzisiaj zapisać.

W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka zeszłej niedzieli z okazji Dnia Solidarności z Afgańczykami złożyliśmy ofiarę na wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców w kwocie 820 zł.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękuję za zachowywanie podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.