24. Niedziela Zwykła – 13.09.2020

W liturgii Kościoła:

• Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • Piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

W poniedziałki, środy, piątki i soboty przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu; odmawiamy dziesiątek Różańca i Litanię do św. Jana Pawła II oraz śpiewamy suplikacje. W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Adoracja od 17.15  i dodatkowo Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Doroczne uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sanktuarium mogilskim odbędą się w dniach 14-21 września. Szczegółowy program został wywieszony w przedsionku kościoła.

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce kieruje do nas apel o ostrożność w kontakcie z osobami, które chcą wyłudzić pieniądze. O roztropność proszone są przede wszystkim osoby samotne i starsze. Nie należy zbyt pochopnie ulegać historiom usłyszanym przez telefon. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy najpierw skontaktować się z Policją. Szczegóły apelu w gablocie przed kościołem.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i wszelkich potrzebnych łask i mocy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.