Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Komunii św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego.

• Dzisiaj przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  • Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • Środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30,  a w niedzielę o 14.30. Zachęcam do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Zapraszam szczególnie rodziców i dzieci, które otrzymają plansze i w każdym dniu będą zbierać obrazki.

W zakrystii lub w kancelarii, przyjmuję na wypominki jednorazowe (listopadowe) i roczne. W naszej parafii wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed Mszami św. o godz.: 9.00 i 11.00, natomiast wypominki listopadowe w Uroczystości Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą oktawę (do 8.11.). Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele jest sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca.

W czwartek na Mszy świętej o godz. 18.00 poświęcenie różańców. Zapraszam rodziców i dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy w październiku o godz. 17.30.

Serdecznie dziękuję panu Rafałowi Ptakowi za wymianę i naprawę projektora multimedialnego w naszym kościele.

Również serdeczne podziękowania kieruję do panów: Rafała Goraja, Rafała Jędrala i Michała Grzybowskiego za odnowienie i pomalowanie drzwi wejściowych do naszego kościoła.

Otrzymaliśmy okolicznościowe podziękowanie (jest umieszczone w gablotce) za udział w akcji na zakup misyjnych środków transportu MIVA Polska.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 17.00, a po Mszy świętej wieczornej zbiórka lektorów i ministrantów.

Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę, zapraszamy na spotkania we wtorki o godz. 19.00 w dolnej części naszego kościoła.

W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy za kapłanów. Program pielgrzymki na załączonym plakacie

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Staś” i bezpłatne „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych i polecam opiece Matki Najświętszej na każdy dzień.