W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przed kościołami w całej Polsce będzie odbywać się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”.

• Czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  • Sobota – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30,  a w niedzielę o 14.30.

W zakrystii lub w kancelarii, przyjmuję na wypominki jednorazowe (listopadowe) i roczne. W naszej parafii wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed Mszami św. o godz.: 9.00 i 11.00, natomiast wypominki listopadowe w Uroczystości Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą oktawę (do 8.11.). Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele jest sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy w październiku o godz. 17.30.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 17.00, a po Mszy świętej wieczornej zbiórka lektorów i ministrantów.

Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę, zapraszamy na spotkania we wtorki o godz. 19.00 w dolnej części naszego kościoła.

Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej 15 października. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowy plan na plakacie w przedsionku kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Staś” i bezpłatne „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych i polecam opiece Matki Najświętszej na każdy dzień.

W zeszłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Bogdan Czyżowski. Wieczny odpoczynek