30. Niedziela Zwykła – 25.10.2020

Ostatnia niedziela miesiąca października przeżywana jest w Kościele jako Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła.

Z racji obostrzeń sanitarnych bardzo proszę o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania nosa i ust oraz zachowania odpowiedniego dystansu. Zachęcam również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła. Komunię św. przyjmujemy wedle uznania na dłoń lub do ust. Można także przystąpić do Komunii św. po Mszy św.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30,  a w niedzielę o 14.30.

W środę 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych. Porządek Mszy św. jak w niedziele oraz dodatkowa Msza św. o godz. 8.00.

Wypominki „roczne” przyjmuje w zakrystii i w kancelarii parafialnej, natomiast „jednorazowe” („listopadowe”) możemy składać do skarbony obok ołtarza. Modlitwa za zmarłych połączona z wypominkami listopadowymi w dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych (do 8 listopada) przed Mszą św. Blankiety wypominek znajdują się przy wejściu do kościoła.

Są nowe numery bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i nowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś” .

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Niech Boża Opatrzność czuwa nad nami!