32. Niedziela Zwykła – 08.11.2020

Obchodzimy dzisiaj XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przywrócić nadzieję”.

Trwamy w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych w stanie łaski uświęcającej, przez cały miesiąc listopad, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę zmarłego.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy:

• poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • wtorek – św. Leona Wielkiego;
  • środa – św. Marcina z Tours;
  • czwartek – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika;
  • piątek – śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystiana, pierwszych męczenników Polski.

W środę (11 listopada) przypada Święto Niepodległości. Na Mszę św. i modlitwę w intencji Ojczyzny zapraszam o godz. 8.00 i 18.00.

W poniedziałki, środy, piątki i soboty przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu; odmawiamy dziesiątek Różańca i Litanię do św. Jana Pawła II oraz śpiewamy suplikacje.

Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę powołań, organizowaną przez seminarium naszej archidiecezji dwa razy do roku. W czasie pandemii klerycy nie mają możliwości spotkać się z żywą wspólnotą, by dać świadectwo swojej drogi do kapłaństwa. Wszystko odbędzie się więc w formie zdalnej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb + Józefy Bałaban. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).