34. Niedziela Zwykła – 22.11.2020

Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Z okazji przypadającego dziś wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej,  naszą modlitwą i wdzięcznością ogarniamy Pana Organistę, Scholę Dorosłych i Scholkę „Sierczańskie nutki”. Życzymy dużo radości z gry, śpiewu i służenia swoim talentem Panu Bogu i naszej wspólnocie.

W poniedziałek, środę, piątek i w sobotę przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu; dziesiątek Różańca i Litania do św. Jana Pawła II.

We wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Do końca listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych.

Od dziś można nabyć świece Caritas, rozprowadzane w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny.

Z prasy katolickiej polecam kolejny numer „Gościa Niedzielnego” i dla dzieci „Stasia”. Dostępna jest jeszcze bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Ponówmy Akt uznania Jezusa Królem Wszechświata: Panie Jezu Chryste. Ciebie wybieram jako mojego Pana i za Apostołem Piotrem powtarzam: Ty jesteś Chrystus, Boga Syn Zbawiciel. Tobie oddaję moją przeszłość, dzień dzisiejszy i przyszłość oraz całą moją wieczność. Ty jesteś moją Prawdą. Ty jesteś moją Drogą. Moim Życiem i moją Miłością. Teraz i na wieki. Amen”.