4. Niedziela Wielkiego Postu

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości.

Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Spowiedź przedświąteczną planujemy na Wielki Poniedziałek. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

W czwartek i piątek rekolekcje wielkopostne dla dzieci będzie głosił ks. Krzysztof Dębski – wikariusz Parafii św. Klemensa w Wieliczce. Nauki dla uczniów klas 1-4 o godz. 10.00, dla uczniów klas 5-8 o godz. 11.00.

Z racji I piątku miesiąca od godz. 16.30 możliwość spowiedzi, o 17.30 Droga Krzyżowa. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII. Odwiedziny chorych odbędą się (wyjątkowo) w przyszły piątek.

Odwiedziny chorych i starszych nie opuszczających swych mieszkań z posługą sakramentalną przed Wielkanocą proszę uzgadniać ze mną na dogodny termin dla chorego i jego rodziny.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o 20.30 na Apel Jasnogórski połączony z modlitwą o pokój na Ukrainie.

Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego. Można już nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Zapraszamy rodziny z naszej  parafii, które przyjęły uchodźców do korzystania z „Barki”. Osoby które nie mają możliwości przyjęcia uchodźców do swego domu, a chcą wesprzeć to dzieło w naszej parafii, mogą złożyć ofiarę do puszek, a rzeczy materialne przekazać do Barki albo do Klasztoru Sióstr Urszulanek na furtę.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.