5. Niedziela Wielkiego Postu

Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 1730, a w niedzielę o 14.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Spowiedź przed Wielkanocą będzie w Wielki Poniedziałek: 15.30-17.30. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

Pierwszy piątek miesiąca wypada w Wielkim Tygodniu, dlatego odwiedziny chorych odbędą się w najbliższy piątek (31 marca), od godz. 8.30. Odwiedziny chorych i starszych nie opuszczających swych mieszkań z posługą sakramentalną przed Wielkanocą odwiedzę w tym tygodniu. Proszę te osoby zgłaszać bezpośrednio u mnie.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.40.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławienie palm na każdej Mszy świętej, a uroczysta procesja o godz. 11.00. Po tej Mszy św. konkurs na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.

W Wielki Piątek czuwanie modlitewne naszej scholi i dzieci będzie od 11.00-11.30, a w Wielką Sobotę od 12.30-13.00. Natomiast młodzież w Wielki Piątek będzie na czuwaniu od 11.30-12.00, a chór parafialny od 22.00-23.00.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego. Można nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5 procenta podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też najuboższym, ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Bez wsparcia ludzi dobrej woli ta pomoc będzie niemożliwa. Ulotki informacyjne są dostępne przy wejściu do kościoła.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.