6. Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

Jutro 18 maja przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za tego Wielkiego Papieża i Wielkiego Świętego. Z tej okazji Siostry Urszulanki z całym Personelem Przedszkola im. św. Anieli Merici, Przedszkolakami i ich Rodzicami podejmują modlitwę za przyczyną świętego Papieża Polaka. W dniach 17 i 18 maja do godz. 20.00 przy pomniku św. Jana Pawła II w Alei jego imienia w Wieliczce będzie stać skrzynka. Można do niej włożyć imienną, bądź anonimową prośbę. Siostry Urszulanki oddadzą Panu Bogu, za wstawiennictwem Wielkiego Świętego Polaka, wszystkie intencje podczas wieczornego Apelu Jasnogórskiego w swojej klasztornej kaplicy. W modlitwie łączyć się będzie cała społeczność przedszkolna.

Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godzinie 14.30. Podczas majówek odmawiamy  Litanię do św. Jana Pawła II i dziesiątek Różańca oraz śpiewamy Suplikacje.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, dawne „Dni Krzyżowe”.

W piątek 22 maja rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• Czwartek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  • Piątek – wspomnienie św. Rity z Casci, patronki od spraw po ludzku beznadziejnych.
  • Niedzielauroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Trudna sytuacja epidemiczna zmusza nas do przełożenia terminu Pierwszej Komunii Świętej. Planujemy, aby ta piękna uroczystość mogła się odbyć w sobotę 29.08.2020 r.

Zgodnie z nowym zarządzeniem – może uczestniczyć w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach 40 osób (nie licząc będących na zewnątrz kościoła). Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Można także uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, stając w odpowiedniej odległości od siebie.

Dziękuję za wszystkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane w tym trudnym czasie osobiście i przesyłane na konto bankowe parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień.