6. Niedziela Wielkiego Postu

Wczoraj w Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krakowie został pobłogosławiony przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej nasz parafianin pan Eugeniusz Augustyn.

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Święcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o godzinie 11.00, po Mszy św. konkurs palm.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym  o godz. 14.15.

Spowiedź przed Wielkanocą w Wielki Poniedziałek:  15.00 – 18.00 (przerwa 16.30 – 17.00).

Zachęcam do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego.

Wielki Czwartek  – obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.  Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Droga Krzyżowa  o godz. 17.15. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Zakończenie adoracji o godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych, zachęcam także, by zachować post w Wielką Sobotę do Wieczornej Mszy św. rezurekcyjnej.

Wielka SobotaAdoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów w naszym kościele: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00.  O godzinie 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej z Procesją Rezurekcyjną. Przynosimy na Mszę św. świece.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego. Można nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Zapraszamy rodziny z naszej  parafii, które przyjęły uchodźców do korzystania z „Barki”. Osoby które chcą wesprzeć to dzieło w naszej parafii, mogą złożyć ofiarę do puszek, a rzeczy materialne przekazać do Barki albo do Klasztoru Sióstr Urszulanek na furtę.

Są jeszcze wolne miejsca na majową pielgrzymkę na Pomorze.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia.