6. Niedziela Zwykła – 14.02.2021

Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00.

Dziś odbywa się kwesta na pomoc dla Tymkasyna nauczycieli z naszej szkoły, który urodził się z wrodzoną wadą przepukliny przeponowej, przebył operację  i wymaga intensywnej rehabilitacji oraz wielospecjalistycznej opieki lekarskiej.

W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na ograniczeniu się do spożycia trzech posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta (dotyczy osób między 18 a 60 rokiem życia); oraz na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (dotyczy tych, którzy ukończyli 14 rok życia).

Od Środy Popielcowej trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (30.05.).

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.00  Gorzkie Żale. Kazania na Gorzkich Żalach będzie głosił wikariusz Parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Dziekanowicach Ks. Michał Nędza – pochodzący z Wieliczki, wychowanek naszych Sióstr Urszulanek.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 17.30 Droga Krzyżowa.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Prasiel. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę dobrego tygodnia, obfitującego w  Boże błogosławieństwo i opieki Matki Najświętszej.