Wniebowstąpienie Pańskie

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki kieruje do nas słowo: „Wobec możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczby osób, zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego”.

Zgodnie z nowym zarządzeniem – może uczestniczyć w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach 40 osób (nie licząc będących na zewnątrz kościoła). Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Można także uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, stając w odpowiedniej odległości od siebie.

W naszym kościele jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed nabożeństwem.

Wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

Środa   – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa.

Piątek  – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Sobota – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godzinie 14.30. Podczas majówek odmawiamy  Litanię do św. Jana Pawła II i dziesiątek Różańca oraz śpiewamy Suplikacje.

Dziękuję za wszystkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane w tym trudnym czasie osobiście i przesyłane na konto bankowe parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień, a wszystkim Mamom najlepsze życzenia z okazji przypadającego we wtorek święta.