33. Niedziela Zwykła – 15.11.2020

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako IV Światowy Dzień Ubogich pod  hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32).

Dzisiaj przeżywamy niedzielę powołań, organizowaną przez seminarium naszej archidiecezji dwa razy do roku. W czasie pandemii klerycy nie mają możliwości spotkać się z żywą wspólnotą, by dać świadectwo swojej drogi do kapłaństwa. Wszystko odbywa się w formie zdalnej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Trwamy w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych w stanie łaski uświęcającej, przez cały miesiąc listopad, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę zmarłego.

W poniedziałki, środy, piątki i soboty przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu; odmawiamy dziesiątek Różańca i Litanię do św. Jana Pawła II oraz śpiewamy suplikacje.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienia:

• Poniedziałek –  NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
  • Wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Środa – św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • Piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • Sobota – Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb + Józefa Nowaka. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.