Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 31.05.2020

Od dzisiejszej niedzieli został zniesiony limit udziału wiernych w kościele. Pamiętajmy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

Dzisiaj o godz. 14.30 zakończenie nabożeństw majowych.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą sprawowane w naszej świątyni; w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 17.30., wtorek i czwartek  po Mszy św. o godz. 7.00, a w niedzielę o godz. 14.30.

W poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30.

 W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb ” zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych suchych i konserwowych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy  poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących pozostawiane  w puszcze św. Antoniego.

OO. Franciszkanie z Wieliczki zapraszają na Uroczystość 25-lecia koronacji obrazu Pani Łaskawej, która odbędzie się 6 czerwca o godz. 12.00 w Sanktuarium MB Łaskawej – Księżnej Wieliczki. W trakcie uroczystości bp Damian Muskus dokona aktu poświęcenia nowej sukni i koron, w które zostanie przyozdobiona Ikona Matki Bożej – jako wotum wdzięczności – w racji jubileuszu 25-lecia koronacji i za 400 lat Jej obecności na ziemi wielickiej.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zmianka tajemnic Różańca po Mszy św. o godz. 9.00. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszym kościele jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed nabożeństwem.

 Dziękuję za wszystkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane w tym trudnym czasie osobiście i przesyłane na konto bankowe parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.