Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Dzisiaj  wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie bukietów z ziół i kwiatów.

 W liturgii Kościoła:

  • Wtorek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  • Piątek  – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  • Sobota –  wspomnienie św. Piusa X, papieża.

Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, patronki naszego kościoła, rozpoczniemy w przyszłą niedzielę (22 sierpnia). Kazania na Mszach świętych wygłosi ks. kanonik Rafał Buzała – dyrektor i kapelan Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Domu Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze.

Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy dziękować Panu Bogu za posługę w naszej parafii Sióstr: Kazimiery, Bronisławy, Teodozji i Moniki. Na Mszy św. o godz. 11.00 włączy się w liturgię Orkiestra Dęta z Koźmic Wielkich, a po Mszy św. będzie koncert przed kościołem. Będzie też możliwość degustacji i nabycia kawy oraz miodu.

We czwartek 26 sierpnia tradycyjna suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Janusz Pasternak – wikariusz Parafii św. Pawła Apostoła w Wieliczce – Krzyszkowicach. Serdecznie zapraszam Parafian, Sympatyków naszego kościoła i Gości do udziału w tych uroczystościach.

Planujemy zorganizować pielgrzymkę w terminie: 15.09 – 19.09. 2021r. W programie m.in.: Gietrzwałd, Święta Lipka, Sokółka, Święta Woda, Olsztyn, i Białystok, Wilczy Szaniec, Augustów, Dolina Rospudy. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękuję za zachowywanie podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę błogosławionej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu na terenie naszej parafii oraz wyjeżdżającym na urlop życzę udanego wypoczynku.