Zesłanie Ducha Świętego

Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

W poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.

• Wtorek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, męczenników
  • Środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszym kościele jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed nabożeństwem.

W przyszłą niedzielę w naszym kościele na Mszach św. będą z nami się modlić klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie spotkanie z zainteresowaną młodzieżą,  Scholką, lektorami i ministrantami. Będzie można złożyć ofiarę do puszek na seminarium duchowne.

Bierzmowanie młodzieży z klasy VIII będzie się 15. czerwca (środa) o godz. 18.00. W piątek zapraszam młodzież na godz. 18.00 na modlitwę i pierwszą próbę przed uroczystością.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są sprawowane w naszej świątyni; w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 17.30., wtorek i czwartek  po Mszy św. o godz. 7.00, a w niedzielę o godz. 14.30.

Chętnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w październiku proszę o osobisty kontakt ze mną do 15 czerwca.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.