W kalendarzu liturgicznym:

• Poniedziałek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • Sobota – Święto Przemienienia Pańskiego.

W każdą środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje, jakie będziemy polecać Maryi, możemy składać w koszyku przy ołtarzu przed nabożeństwem.

W I piątek miesiąca o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Chorych wraz z adresem i telefonem kontaktowym możemy zapisywać po Mszach św. w zakrystii.

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nas na coroczną pielgrzymkę  Archidiecezji Krakowskiej do Częstochowy w dniach od 6-11 sierpnia.

Na zakup misyjnych środków transportu dla Stowarzyszenia MIVA Polska złożyliśmy ofiarę 3701 zł. Serdeczne podziękowanie tym, którzy włączyli się w tę akcję.

Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom z parafii Siercza za wsparcie finansowe w leczeniu i rehabilitacji chorych dzieci. Złożyliśmy na ten cel 1485 zł.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o 20.30 na Apel Jasnogórski. Bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

5 sierpnia (piątek) do godz. 13.00 odbędzie się przy naszym kościele zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, lodówki, mikrofalówki, telewizory, komputery, odkurzacze, kuchenki, telefony itp.). Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i łask w nowym tygodniu. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu życzę udanego wypoczynku.