26. Niedziela Zwykła

Abp. Marek Jędraszewski dzisiejszą niedzielę ogłosił w Archidiecezji Krakowskiej Dniem Modlitwy za Młodzież. W parafiach jest przeprowadzana również kwesta na cele organizacyjne w parafii i dekanacie związane z duszpasterstwem młodzieży.

Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • Wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • Środa – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • Czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Piątek  – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • Sobota – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb ” zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w Sygneczowie w dniach 2-3 października (sobota – niedziela). Bliższe informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii.

Od piątku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 14.30.

Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.