3. Niedziela Wielkanocna

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze. W tym roku czytamy Ewangelię wg św. Marka.

Kalendarz liturgiczny:

• Piątek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. (W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.)
  • Sobota – wspomnienie św. Jerzego, męczennika.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Dziękuję za zrozumienie i za przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych a zarazem przypominam o limicie wiernych w świątyni, o zachowaniu dystansu, noszeniu odpowiednich maseczek zasłaniających usta i nos, dezynfekcji rąk i innych zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Oprych. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom dziękuje za wspólną modlitwę i życzę dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.