W kalendarzu liturgicznym:

• Poniedziałek – Święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących
  • Wtorek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Piątek – Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

Tradycyjne błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszach świętych w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Będzie można złożyć ofiarę na misyjne środki transportu biorąc udział w akcji „1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku” organizowany przez MIVA Polska – organizacji na rzecz zakupu misyjnych środków transportu. Szczegóły na plakacie.

Dzisiaj po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który ustanowił Papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych drogich Seniorach.

Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” z Krakowa dzisiaj po Mszach świętych będzie zbierać ofiary w celu pomocy dzieciom: Kamilowi, który ma zapalenie naczyń wewnętrznych i Karolince, która choruje na zespół retta. Darczyńcom będą rozdawane krzyżówki, kolorowanki i notesiki.

W dniach 30-31 lipca 2022 r.  na Campus Misericordiae w Brzegach odbędą się uroczystości z okazji 6 rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowy program podany jest na plakacie.

Co środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje, jakie będziemy polecać Maryi, możemy składać w koszyku przy ołtarzu przed nabożeństwem.

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski kieruje do nas zaproszenie do wzięcia udziału w 42. pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

Zachęcam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrotechnicznego. Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy kościele od dnia 25 lipca do dnia 5 sierpnia do godziny 13.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy oraz rodakom, którzy pozostali na wschodzie.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i łask w nowym tygodniu. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu życzę udanego wypoczynku.