1. Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej.

Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował do chorych naszej Archidiecezji list z okazji Wielkiego Postu. Jest on dostępny na stoliku przy wejściu do kościoła. W naszych domach przeczytajmy go naszym bliskim chorym.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a w niedziele o 14.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje Grobu Pańskiego i inne dekoracje.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy w dniach 1.03-3.03.2024r. (piątek-niedziela).

W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

W środę zebraliśmy do puszek na rzecz ofiar konfliktów zbrojnych kwotę 1641 zł. i 50 gr.

Planujemy zorganizować 2-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Licheniu w terminie: 4.04 – 5.04. 2024r. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

Fundacja im. prof. Stanisława Grygiela powstała z potrzeby towarzyszenia rodzinie na każdym etapie jej rozwoju. Zespół fundacji tworzą doświadczeni specjaliści, doradcy życia rodzinnego i duszpasterze. Służą pomocą i wsparciem całym rodzinom, oraz poszczególnym jej członkom. Oferta fundacji to: specjalistyczne poradnictwo rodzinne, pomoc duszpasterska, w tym katechezy przedślubne, poradnictwo rodzicielskie, wsparci samotnego rodzicielstwa i działalność edukacyjno-wychowawcza. Bliższe informacje na plakacie i folderach.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej wyraża ogromną wdzięczność za wszelkie wsparcie, dzięki któremu nasza diecezjalna instytucja może prowadzić min. 45 placówek pomocowych, wspierać uchodźców wojennych, a także organizować pomoc dla ofiar klęsk żywiołowych. Na działalność pomocową Caritas Archidiecezji Krakowskiej można przekazać 1,5% swojego podatku. Wszystkie przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc osobom potrzebującym. Serdeczne Bóg zapłać!

Caritas Archidiecezji Krakowskiej wraz z Caritas Polska organizuje pomoc dla cierpiących chrześcijan w Syrii, dotkniętych straszliwą wojną oraz klęską trzęsienia ziemi. Program nazywa się „Rodzina-Rodzinie” i polega na wsparciu jednej konkretnej rodziny chrześcijańskiej w Aleppo, Damaszku lub innym mieście Syrii kwotą 15 dolarów miesięcznie. Taka pomoc pozwala na zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych wszystkich członków rodziny. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Caritas Polska.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje w tym roku kilka serii rekolekcji dla dorosłych m.in. lectio divina – rekolekcje w milczeniu, rekolekcje dla singli oraz warsztaty dla małżonków. Rekolekcje będą odbywać się będą w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym Caritas w Zakrzowie k/Kalwarii Zebrzydowskiej. Więcej informacji można znaleźć na plakacie, ulotkach oraz w Internecie.

Są nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznika dla najmłodszych „Staś”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary „Jałmużna postna” do skarbonki św. Antoniego.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Emil Barnaś i śp. Maria Akowacz. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…