W naszej Archidiecezji trwa Nowenna 9. Tygodni przed uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, ofiarowana w intencji Kościoła i Ojczyzny.
W naszym kościele codziennie po Mszy Św. jest modlitwa w tej intencji, a w każdą sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową.

Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który ustanowił Papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych dziadkach i osobach starszych, w których, jak zauważa Papież, Duch Święty wzbudza myśli i słowa mądrości.

• Poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • Czwartek – wspomnienie św. Marty, siostra Łazarza i Marii.
  • Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, założyciela Zakonu Jezuitów.

W dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2021 r.  na Campus Misericordiae w Brzegach odbędą się uroczystości z okazji 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowy program podany jest na plakacie.

Tradycyjne błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszach świętych. Będzie można złożyć ofiarę na misyjne środki transportu biorąc udział w akcji „1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku” organizowany przez MIVA Polska – organizacji na rzecz zakupu misyjnych środków transportu. Szczegóły na plakacie.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękuję za zachowywanie podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę błogosławionej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Udającym się na wakacje życzę pogodnego i pełnego pokoju ducha odpoczynku.