W piątek 26 sierpnia tradycyjna suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. prof. Jan Machniak – wykładowca teologii duchowości na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Proszę o tradycyjne zaangażowanie w procesję: służbę liturgiczną ołtarza, panów niosących baldachim, niosących feretrony, dzieci sypiące  kwiaty i dzieci pierwszokomunijne.  Serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości.

Spotkanie organizacyjne przed odpustem w środę po Mszy świętej wieczornej.

Wzorem poprzednich lat podczas odpustu będzie sprzedawany miód z Pasieki Pana Organisty.

W liturgii Kościoła:

• Poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej.
  • Środa – święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • Piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • Sobota – wspomnienie św. Moniki.

W sobotę Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza na 50 Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

W każdą środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i łask w nowym tygodniu. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu życzę udanego wypoczynku.