26. Niedziela Zwykła – 27.09.2020

• Poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • Wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • Środa  -wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Czwartek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • Piątek  – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o 20.30 na Apel Jasnogórski. Jednocześnie przypominamy, że bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych suchych i konserwowych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczane dla potrzebujących pozostawiane  w puszcze św. Antoniego.

Od czwartku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 14.30.

W przyszłą niedzielę nasza Schola „Sierczańskie nutki”, przeprowadzi akcję rozprowadzania wykonanych przez siebie ciasteczek, która zazwyczaj miała miejsce w czasie naszego odpustu parafialnego. Dochód przeznaczony będzie na jednolite stroje (koszulki), które Schola zamierza sobie sprawić.

Można nabyć płytę „Przygody Nutka” wydaną przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zawierającą muzykę i programy edukacyjno-rozrywkowe skierowane do najmłodszych w cenie 15 zł.

Kino Wielicka Mediateka zaprasza na pokazy filmów pt. „Wojtyła. Śledztwo” i „Bóg w Krakowie”. Szczegóły na plakatach przy wejściu do kościoła.

Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” poświęcony m.in. Modlitwie Różańcowej i Nowennie Pompejańskiej.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb + Antoniny Stańda. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.