3. Niedziela Adwentu

Dzisiaj III niedziela Adwentu – w tradycji kościoła nazywana jest „Gaudete”, czyli „Radujcie się”, ze względu na radość z bliskiego przyjścia Zbawiciela. Przeżywamy również III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa, podczas którego modlimy się za małżeństwa, które przez niepłodność nie mogą doczekać się dziecka.

Harcerze z Hufca ZHP Wieliczka przekazali nam dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie można w najbliższym czasie zabrać je do domu, by zapłonęło na stołach wigilijnych.

W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana jest we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Dzieci wraz z opiekunami zapraszam na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii we wtorek w godzinach: 16.00 – 17.30. Co 20 minut będzie udzielana Komunia święta. Zachęcam do korzystania z tego sakramentu. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św.

Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na Roraty. Klasy VI przyjdą w poniedziałek, klasy VIII w środę, a klasy VII w piątek.

Kończy się okres adwentu. W niedzielę Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i 11.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcam do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszam na tradycyjną Pasterkę. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

We wtorek przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną również według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – podziękowanie za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Bardzo proszę o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Program wizyty będzie zamieszczony w następną niedzielę.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Stasia dla dzieci.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafii.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia, owocnego przeżywania Adwentu i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.