3. Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XII Tydzień Biblijny pod hasłem „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. Zachęcam, aby w tym tygodniu w naszych rodzinach przeczytać fragment z Ewangelii św. Mateusza.

Zgodnie z nowym zarządzeniem – może uczestniczyć w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach 30 osób (nie licząc będących na zewnątrz kościoła). Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Można także uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, stając w odpowiedniej odległości od siebie.

W piątek  rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. Podczas majówek będziemy także odmawiać  Litanię do św. Jana Pawła II i dziesiątek Różańca oraz śpiewać Suplikacje.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Możliwość odwiedzin chorych od godz. 8.30, po uprzednim osobistym potwierdzeniu. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesioną na ten dzień z 4. Niedzieli Wielkanocnej. Jest to również święto narodowe, 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Znakiem przywiązania do tradycji Ojców, niech będzie wywieszona flaga biało- czerwona i udział w Mszy świętej. Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza na Apel Jasnogórski, który odbędzie się w pierwsza sobotę miesiąca tj. 02.05.2020 r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30 multimedialną konferencją prowadzoną przez ks. Dominika Chmielowskiego a zakończy  o godz. 21.15 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego  wraz z Aktem Ofiarowania.  Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych suchych i konserwowych dla osób potrzebujących czyny jest w każdy  poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze.

Za tydzień pierwsza niedziela maja – chociaż nie ma możliwości fizycznej obecności wszystkich członków Żywego Różańca na tradycyjnej zmianie tajemnic, zachęcam Róże Różańcowe do indywidualnej wymiany rozważanych tajemnic.

Trudna sytuacja epidemiczna zmusza nas do przełożenia terminu pierwszej Komunii świętej. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie możemy powiedzieć jaka będzie data tej uroczystości. W odpowiednim czasie wspólnie z rodzicami podejmiemy decyzję.

Dziękuję za wszystkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane w tym trudnym czasie osobiście i przesyłane na konto. W tym miesiącu 15 rodzin przesłało ofiarę na konto parafialne. Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzę błogosławionej niedzieli. Trwajmy w radości wielkanocnej, zawierzając cały świat, naszą Ojczyznę, Parafię, rodziny i nas samych Bogu bogatemu w miłosierdzie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Maksymilian Ścigalski. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.

Wytyczne co do niektórych kwestii liturgicznych w czasie obowiązującego stanu epidemi